Rıza-i İlahi Yolundaki Bir Adım

07.04.2018
RASİM TEKECİ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM


Hamd bütün varlıkları yaratan alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salat ve selam Allah'ın kulu, Resulü, habibi, seçkin kıldığı, onun sırrını koruyan, elçiliğini tebliğ eden Efendimiz Peygamberimiz Ebul Kasım Muhammed'e (S.A.V) ve onun tertemiz masum ehli beytine olsun...

Ölüm var, kabir var, hesap var, sırat var. 


O nedenle bütün dünyayı sadaka olarak versek Allah yolunda, atacağımız bir adımın sevabına yetişmez. 


Allah-u Teala Tekaddes Hazretleri Kur'an-ı Kerim'de mealen buyuruyor ki: "Dünya malından, sarıldığınız, sakladığınız her şey yanınızda kalmayacaktır. Ancak Allah rızası için yaptığınız iyilikler ve ibadetler sizinle berâber kalacaktır."


O halde şunu bilmeliyiz ki, Cenab-ı Hak katında amelin çokluğu değil, niyetin güzelliği önemlidir. Rabbimiz işin niçin yapıldığına bakar. Niçin sorusuna verilen cevap olumluysa yani Allah-u Teala içinse sonu iyidir. 


Şayet cevap olumsuzsa, yapılan şey ibadet de olsa, sonu kötüdür. Bütün dünyalık görünen işler, bir niyetle âhiret olur, bütün âhiret işleri de, bir niyetle dünyalık olur.


Bizler bu vakfı kurarken Rıza-i İlahi için yola çıktık. İnsan yeter ki rıza-i ilahi için bir şeyler yapsın, işte o zaman Allah-u Teala Tekaddes Hazretleri rızasına kavuşturacak kapıları teker teker açıyor. 


Birkaç arkadaş ile bir Allah dostunun kabrini onaralım diyerek attığımız adım şimdilerde dalga dalga yayılmış Türkiye'nin birçok yerinde önemli hizmetlere ve eserlere sebep olmuştur. 


Vakfımız aracılığı ile birçok Peygamber, Sahabe ve Allah Dostunun Türbeleri harap halden kurtarılmıştır. Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki, böylesi bir hizmet ile bizi şereflendirmiştir. Yapabileceğimiz tüm hamdlar bize bahşettiği bu onurlu şerefin karşısında yetersiz kalmaktadır. 


İnternet sitemiz yenilenmektedir. Bu faaliyetteki amacımız bu kutlu davamızı sizlerle paylaşmak, yapmış olduğumuz hizmetler hakkında sizleri bilgilendirmek, daha da doğrusu böylesine rahmet vesilesi olan çalışmalara sizleri en azından dualarınızla bile olsa ortak etmektir. 


Sizlerin bu yolda dua etmesini sağlamak bile Ümmeti Muhammed'e hizmettir. Biliyoruz ki, Allah-u Teala Hazretlerinin kulları arasında en çok sevdiği, kullarına hizmet edendir. 


Allah nasip etti ve bizler, Rabbimizin Peygamberlerine, Peygamber Efendimizin sahabelerine ve Cenab-ı Hak'kın Dostlarına hizmet ederek, Rabbimizin sevgisini kazanmaya talip olduk. 


Vermek istemeseydi, istemeyi vermezdi düsturu ile sizleri de inşallah karınca misali de olsa bu safta görmeyi temenni ediyoruz. 


Rabbimin Selamı, Rahmeti, Bereketi, İnayeti, Nuru, Mağfiret ve Hidayeti üzerinize olsun... 


Rasim Tekeci
Ahsen Vakfı Başkanı
05334789868

Yorum Yaz