BAŞKANDAN

Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi, mağfiret ve hidayeti, Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin şefaati tüm Müslümanların üzerine olsun. Rabbim bize İslam’ı hakkıyla anlamayı, anladığı gibi yaşamayı nasip etsin.  


Bir Müminin en büyük gayesi; dünyada ‘iyilik ehli’ olarak yaşayıp Rabbimizin hoşnutluğunu kazanacak güzel ameller işleyerek huzuruna çıkmaktır. 


İnsanları hak yola davet etmek için gönderilen Peygamberler ile Sahabe ve İslam Alimlerinin makam ve türbelerini onarmak; Allah'u Teala’nın hoşnutluğunu kazanacak yollardan bir tanesidir.


Hep birlikte Allah'u Teala'nın hoşnutluğunu kazanacak güzel işler yapmayı amaçlayan Ahsen Vakfı’nın yolu da bu yoldur. 


Peygamberlere, Sahabeler ve İslam Alimlerine hizmet yoludur.   Gayemiz Alemlerin yegane yaratıcısı Allah'u Teala’nın rızasıdır ve tüm çalışmalarımız bu gayeye ulaşmak içindir. 

 

  Kur’an-ı Kerim’de imanın kemal şartını gösteren ilahi emirler ise yolumuzu aydınlatan kandiller olup, bizlerin feyz kaynağıdır. 


   “İnsanlardan öylesi de vardır ki, Allah’ın rızasını kazanma uğrunda kendisini ve malını feda eder” (el-Bakara 207)


   “O takva sahipleri, kendilerine rızık olarak verdiğimiz her şeyden (Allah yolunda) infak ederler” (el-Bakara 3)

 

   Ahsen Vakfı, yüreğinin uzanabildiği her yerde vazifeli olan hizmet ehli kardeşlerimin Rıza-ı İlahi talepleriyle 2009 yılında kurulmuştur. Ahsen Vakfı’nın nurlu hizmet dairesi ise Allah-u Teala Hazretlerine sonsuz şükürler olsun ki, 2009 yılından itibaren her geçen gün büyümektedir. 


Vakfımızın gönüllere taht kuran hizmetleri dalga, dalga yayılmakta, harap haldeki Peygamber, Sahabe ve İslam Alimlerinin makam ve türbeleri yapılan çalışmalarla ziyaret edenlerin gönüllerine huzur veren gülistanlık olmaktadır.

 

   Diyarbakır Eğil’de bulunan peygamberlere ait türbeler, Bitlis’in Hizan ile Güroymak (Norşin) ilçesindeki İslam Alimlerinin türbeleri vakıf gönüllülerinin desteğiyle harap halden kurtarılarak adeta yeni baştan yapılmıştır. 


Yapılan çalışmalar ile peygamberlerin ve İslam alimlerinin duasını almak isteyen insanlarımız artık her türlü ihtiyaçlarının düşünüldüğü modern tesislerden faydalanarak ziyaretlerini gerçekleştirebilmektedir.

 

   Sabır Peygamberi Hazreti Eyyub Nebi’nin Beldesi yapılan çalışmalar ile kentsel dönüşüme tabi tutulmakta, türbeler onarılarak ve korunarak halkın rahatlıkla ziyaret edebileceği şekilde düzenlenmektedir. 


Bizler Müslüman olalım, dünyamızı ve ahiretimizi kurtaralım diye büyük mücadeleler veren, gerektiğinde canlarını seve seve feda eden İslam büyüklerinin kabirlerini Samsun’da tek tek tespit ettik. İnşallah bu uygulamayı tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiz.


 Ardından o nurlu mekanları onaracak hep birlikte dualarına nail olacağız.


Yapılan tüm hizmetler Rıza-ı İlahi’yi kazanmak için Allah yolunda hizmet eden, infakta bulunan kardeşlerimizin desteğiyle gerçekleşmiştir ve İnşallah bu hizmetler artarak devam edecektir. 

Peygamberlerin, Sahabe ve İslam Alimlerinin dualarına nail olmayı Allah-u Teala hepimize nasip etsin. Allah-u Teala Hazretleri bizleri daima Rıza-i İlahi peşinde koşan kullarından eylesin. (Amin)