PEYGAMBER MAKAMI İÇİN İSTİŞARE ETTİLER

PEYGAMBER MAKAMI İÇİN İSTİŞARE ETTİLER

Ahsen Vakfı tarafından finanse edilen ve Adıyaman Valiliği ve Gerger Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde hazırlanan proje kapsamında en son Osmanlı döneminde onarım gören Üzeyir Aleyhisselâm'a ait Siver köyündeki türbenin yeniden yapımına başlanıldı. 


İSTİŞARE ETTİLER


Çalışmalar sürerken Genel Başkanımız Rasim Tekeci Adıyaman ili Hz. Üzeyir Peygamber (A.S.) Türbesi restorasyonu ile alakalı Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. 


MİLLETİN DUASI ALINIYOR


AHSEN Vakfı'nın yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Böylesi ulvi bir çalışmaya nasıl katkı vereceğimiz konusunda Vakıf Başkanımız Sayın Tekeci ile bir araya geldik. Sayın Tekeci yönetimindeki Ahsen Vakfı'nın imza attığı çalışmalar, hem milletimizin duasını almakta hem de geçmişe gösterilen vefa örneği olarak göğsümüzü kabartmaktadır. Gerçekleşen projelere katkı verenlerden Allah razı olsun. Çok büyük hizmetler gerçekleşiyor. İnşallah bu hizmetler devam edecek. Bizler de adına üzerimize düşecek her türlü vazifeyi seve seve yapmaya hazırız" diye konuştu. 


SEFERBERLİK İLAN ETTİK


AHSEN Vakfı Başkanı Rasim Tekeci ise, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile istişare toplantısı gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, "Bilindiği gibi, Ahsen gönüllülerinin katkılarıyla birçok projeye imza attık. Şuan Hz. Üzeyir Peygamber (A.S.)'ın makamının yapımını gerçekleştiriyoruz. AHSEN olarak en kısa sürede projenin bitirilmesi için adeta seferberlik ilan ettik. Bu seferde yer almak isteyenlere kapımız her zaman açık. Allah'ımızın rızasını tek başımıza değil hep birlikte kazanmak bizim için önemli. Nitekim bu gibi hayırlı projeleri 1 kişi veya kurum tek başına da yapabilir. Lakin Rabbimiz Rahmet ediyor ve böylesi hayırlı projeleri 1 kişiye değil yüzlerce kişiye bölüştürerek, yarım hurma dahi katkı sağlayanı bu hayra ortak ediyor. Bizler de bu hizmet dairesinde üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu görevi yerine getirirken bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımıza ve bu zamana kadar yaptığımız her projede yanımızda olan Sayın Milletvekilimiz Taner Yıldız'a teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.